Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Prawie 240 pań uczestniczyło w Gminnym Dniu Kobiet w Mordach. Ten niezwykły wieczór pełen atrakcji zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Imprezę otworzył Jerzy Wąsowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. Życzył on wszystkim paniom mnóstwo szczęścia, szacunku i radości w dniu ich święta i przez cały rok. Słowo wstępne wygłosiła także Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Pierwsza część uroczystości została poświęcona historii Międzynarodowego Dnia Kobiet. W krótkim rysie panie wysłuchały etapy rozwoju tego słynnego święta. Nie zabrakło odwołań do czasów walk kobiet o prawa do głosowania, obejmowania stanowisk publicznych i o prawa do pracy, jak też do epoki PRL-u. Prowadzący imprezę, Łukasz Wawryniuk, omówił idee Kongresu Kobiet, przedstawił jego historię i zapowiedział tegoroczny V Kongres Kobiet pod hasłem „Partnerstwo. Solidarność. Różnorodność”. Zaprosił ponadto wszystkie panie na I Siedlecki Kongres Kobiet.

W części artystycznej specjalnie dla kobiet wystąpiło młode pokolenie: sekcja tańca nowoczesnego M-GOK-u prowadzona przez Agnieszkę Dudziuk, grupa gitarowa STALOWE STRUNY pod opieką Jakuba Łukasiewicza oraz SEKSTET NADZWYCZAJNY pod kierunkiem Roberta Gryczki. Z kolei lokalny poeta Mieczysław Szewczuk zaprezentował kilka swoich wierszy poświęconych kobietom. Głównym punktem wieczoru był koncert utalentowanego muzyka Roberta Gryczki, który śpiewając kobietom o kobietach, przeniósł je w niezwykłą podróż w przeszłość.

Między występami odbyło się losowanie kilkunastu zestawów, m. in. kosmetyków, książek o kobietach czy słodyczy. Fundatorami nagród byli Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, M-GOK w Mordach oraz ORIFLAME SWEDEN. Podczas Gminnego Dnia Kobiet nie zabrakło słodkości, ciast, soków i napojów, które zasponsorował Zdzisław Szczygielski, właściciel sklepu LEWIATAN w Mordach.

Na zakończenie każda z pań otrzymała od pracowników ośrodka kultury bukiecik kwiatów z bibuły. Wszystkie kobiety zapamiętają ten cudowny wieczór na długo.

aw

Zdjęcia z Gminnego Dnia Kobiet w fotogalerii.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15