Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Ponad 60 osób uczestniczyło w uroczystym otwarciu Międzynarodowej Wystawy Malarskiej, które odbyło się 9 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Otwarcia dokonali: burmistrz Miasta i Gminy Mordy Jerzy Wąsowski, Beata Prokurat – zastępca dyrektora M-GOK-u w Mordach, Beata Zdrodowska z Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach oraz Mirosław Zdrodowski – artysta-malarz, którego jeden z obrazów znajduje się na wystawie.

Prezentowane dzieła są wynikiem pracy artystów podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich, które są organizowane przez DPT „Reymontówka” od 13 lat. Część z nich pochodzi ze zbiorów Fundacji „Pomost” im. Jacka Gołębiewskiego, których „Reymontówka” jest właścicielem.  – Do udziału w plenerach zapraszani są wybitni malarze z Europy, Azji i Ameryki. Wystawa w Ośrodku Kultury w Mordach stanowi drobną część z bogatej kolekcji zbiorów malarstwa współczesnego naszej placówki. Kolekcja ta mogła powstać dzięki temu, że w regulaminie plenerów każdy z uczestniczących malarzy przekazuje po jednej pracy na przez DPT „Reymontówka” w Chlewiskach – powiedziała Beata Zdrodowska.

Obrazy składające się na wystawę to swoisty przegląd stylów, począwszy od awangardowych, które oferują zwiedzającym artystyczny eksperyment, po realistyczne, przedstawiające sztukę o solidnym warsztacie. Wśród 20 dzieł malarskich znajdują się prace artystów polskich (Ryszard Patzer, Maria Dziopak, Andrzej Guttfeld, Krystyna Olchawa, Mirosław Zdrodowski, Mikołaj Buszczyk, Janusz Lewandowski, Paweł Olchawa), litewskich (Valentinas Ajauskas, Aleksandras Vozbinas), łotewskich (Ilona Gonsowska), białoruskich (Oksana Gajdukowicz, Mikołaj Buszczyk, Piotr Świętochowski, Eleonora Bubaszkina), słowackich (Mirosław Bucher) i tureckich (Yasar Calli).
Wystawę można oglądać w Sali Teatralnej M-GOK-u do 15 listopada br.

ŁW

Zdjęcia w fotogalerii.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15