Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Ponad 200 osób uczestniczyło w Gminnej Wigilii, która odbyła się 15 grudnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W tym niezwykłym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych samorządów: wicestarosta siedlecki Józefa Rychlik, wiceburmistrz Węgrowa Jadwiga Snopkiewicz, burmistrz Mordów Jerzy Wąsowski, sekretarz Miasta i Gminy Mordy Elżbieta Szopka oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Mordach. Duchowieństwo reprezentowali ks. Jerzy Grochowski – kapelan PTTK, proboszcz parafii w Mordach ks. prałat Jan Jaworski, proboszcz parafii w Czołomyjach ks. Piotr Oskroba oraz ks. Krzysztof Zawadzki. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele i delegaci PTTK oraz dzieci z Domu Dziecka na Zielonym Wzgórzu w Kisielanach. – Jak co roku, nie zabrakło na naszej wigilii osób starszych i samotnych z gminy Mordy – powiedziała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Uroczysty wieczór rozpoczęła Orkiestra Dęta OSP w Mordach pod batutą kapelmistrza Jacka Stokowskiego, która zagrała najbardziej znane polskie kolędy. Spotkanie otworzyli i słowo wstępne wygłosili organizatorzy: burmistrz Mordów, Anna Kirchner – wiceprezes siedleckiego PTTK oraz dyrektor M-GOK-u. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń wszyscy zebrani obejrzeli bardzo bogaty program artystyczny. Na scenie Sali Teatralnej wystąpiły zespoły i grupy działające w M-GOK-u (Dziecięca Grupa Gitarowa STALOWE STRUNY, Zespół Ludowy „Podlasianki”, Zespół Wokalny z Wyczółek i Chór Seniora z Czepielina). Głównym punktem programu była premiera Grupy Teatru Obrzędowego „Klimontowianki” pt. „Wigilia na Podlasiu” w reżyserii Łukasza Wawryniuka. Spektakl pokazał jak dawniej wyglądały na wsi przygotowania do tego jedynego wieczoru w roku. Dzieci z domu dziecka otrzymały paczki od PTTK, zaś wszyscy zebrani kartki świąteczne wykonane przez pracowników M-GOK-u.

Po degustacji tradycyjnych wigilijnych potraw wszyscy włączyli się we wspólne kolędowanie prowadzone przez Roberta Gryczkę i Kwartet Nadzwyczajny. Gminna Wigilia trwała do późnych godzin wieczornych.

W tym roku Gminną Wigilię zorganizowali Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz PTTK – Oddział „Podlasie” w Siedlcach. Nieocenioną pomoc w przygotowana włożyli wolontariusze z Gimnazjum Nr 1 w Mordach.

WL

Autor zdjęć: Paweł Prokurat

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15