Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Gimnazjaliści z Siedlec zdobyli wszystkie trzy miejsca w VII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej, który odbył się 21 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

Laureatami przesłuchań finałowych została grupa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach w składzie: Olga Ślepowrońska, Piotr Posiadała i Damian Kryński. Drugie miejsce zdobyła Agnieszka Skup z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. T. Kościuszki, zaś trzecie duet z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. KEN (Weronika Czapska i Aleksandra Fiuk).

W tegorocznych zmaganiach wzięło ponad 60 osób z sześciu powiatów z trzech województw. Łącznie na scenie ośrodka kultury w Mordach wzięło udział 28 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego sokołowskiego i siemiatyckiego. Każdy z uczestników oprócz po polsku, zaśpiewał w języku obcym. W tym roku dominowały piosenki po angielsku, ale nie zabrakło utworów po francusku czy po rosyjsku.

Występy finalistów oceniała komisja w składzie: Tomasz Markiewicz, Marlena Uziębło oraz Rafał Czapliński. Obrady komisji konkursowej trwały ponad godzinę. – W tym roku poziom wykonań był niezwykle wysoki i dlatego bardzo trudno było wyłonić tych najlepszych. Oprócz 3 głównych miejsc przyznaliśmy 9 wyróżnień, w tym 4 wyróżnienia specjalne – powiedział przed ogłoszeniem werdyktu Tomasz Markiewicz, przewodniczący jury. Wyróżnienia specjalne otrzymali: Dominika Niedziółka i Wiktoria Niedziółka (Gimnazjum nr 1 w Łukowie), Roksana Pietrucha (Gimnazjum im. H. Mniszek w Sabniach), Beata Wielgórska z zespołem ŻELKI (Gimnazjum w Żelkowie Kolonii) oraz Patrycja Łukaszuk (Publiczne Gimnazjum nr 1 w Siedlcach). Jurorzy wyróżnili ponadto wykonania Patrycji Jankowskiej (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. J. Gilewskiego w Siemiatyczach), Karoliny Siwiak oraz Eweliny Koziestańskiej (Niepubliczne Gimnazjum w Dziewulach), Marty Lewczuk (Zespół Oświatowy w Niemojakch) i Julii Szeniawskiej (Gimnazjum nr 1 w Mordach). Komisja w swej ocenie zwracała uwagę na walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja. – Tegoroczny przegląd był pod wieloma względami rekordowy. Zgłosiło się najwięcej uczestników w jego historii. Mieliśmy także największą pulę nagród o łącznej wartości prawie 3 tys. zł. Cieszę się bardzo, że z roku na rok przyjeżdża do nas coraz więcej młodzieży z coraz dalszych miejscowości – zaznaczył Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. aparat cyfrowy, tablet, dyski zewnętrzne, urządzenia MP4, albumy i książki poświęcone piosenkarzom czy kosmetyki. Fundatorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Łosicach, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Starosta Siedlecki, Starosta Łukowski, Prezydent Miasta Siedlce, firmy: BOMIX – Maciej Bolesta, KORADEX, ORIFLAME SWEDEN, ART-POL AGRO Artur Obrępalski, AUTO-MOTO-MET Jarosław Bulik, AKCES Meble i Belami. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe podziękowania oraz płyty z muzyką.

Głównymi celami Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi czy promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych. – Jestem pod wrażeniem tak dużego zainteresowania młodzieży przeglądem piosenki europejskiej. Gratuluję przedsięwzięcia i życzę pomyślności w przyszłych jego edycjach – powiedział do publiczności Dariusz Napiórkowski, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach.

Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Medialnie patronowali: „Tygodnik Siedlecki”, „Echo Katolickie”, „Życie Siedleckie”, Katolickie Radio Podlasie, portal podlasie24.pl, „Gazeta Łosicka:, portal Lukow24.pl, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, ‘Kulturalnik”, „Głos Węgrowa i Okolic”, „Wieści Sokołowskie” i tygodnik „Co Słychać?”.

GT

Zdjęcia z Przeglądu w fotogalerii.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15