Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

11 listopada br. uroczyście obchodzono 110-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej oraz 100-lecie funkcjonowania Ochotniczej Orkiestry Dętej jak również Święto Narodowe. Spotkanie było okazją do uhonorowania jednostek medalami pamiątkowymi „Pro Masovia”, które w imieniu marszałka wręczyła członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Był to dla druhów ochotników z OSP Mordy dzień szczególny. Jednostka otrzymała ufundowany przez lokalną społeczność sztandar jako wyraz szacunku i uznania dla dotychczasowej pracy.

Członek zarządu Janina Ewa Orzełowska złożyła serdeczne gratulacje i podziękowania za dotychczasową działalność. Przypomniała, że strażacy-ochotnicy, to ludzie odpowiedzialni i zaangażowani w misję, jaką jest ratowanie życia oraz mienia poszkodowanych. Mimo swych zawodowych i rodzinnych obowiązków, zawsze są gotowi pomagać potrzebującym. Podkreśliła również, że jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Ochotnicze Straże Pożarne, jako organizacje społeczne, nie tylko strzegą bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, ale też mają znaczący wpływ na życie lokalnej wspólnoty.

Jednostka OSP oraz orkiestra OSP w Mordach należą do najstarszych w powiecie siedleckim organizacji zrzeszających ochotników. Pierwsze zapiski z 1903 r. wskazują, że od momentu powstania  były to prężne i bardzo ofiarne organizacje. Obecnie jednostka zrzesza 30 członków, w tym 22 czynnych, 8 wspierających, a w orkiestrze 20 członków, w tym 3 kobiety. Jako organizacje pozarządowe spełniają bardzo istotną rolę w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego na terenie województwa mazowieckiego, organizując imprezy kulturalno-sportowe, biorąc czynny udział w działaniach zapewniających bezpieczeństwo mieszkańcom, działając zgodnie ze strażackim hasłem – „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15