Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Nadchodzą zmiany w zasadach gromadzenia i odbierania odpadów komunalnych.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił zmianę ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, która weszła w życie od 1 stycznia 2012r. Nowa ustawa całkowicie zmienia zasady odbierania odpadów komunalnych i ich segregacji, a także pobierania opłat. Nowe zasady wejdą w życie 1 lipca 2013r.

Najważniejsze zmiany dla mieszkańców to:

  • właścicielem odpadów będzie gmina.
  • brak umów pomiędzy mieszkańcami a firmami wywozowymi na odbiór odpadów (Miasto i Gmina Mordy w drodze przetargu wybierze wykonawcę, któremu określi zakres i standard usług wykonywanych na rzecz właścicieli nieruchomości).
  • obowiązek złożenia przez mieszkańca deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (wzór deklaracji zostanie przyjęty uchwałą Rady Miejskiej w Mordach).
  • obowiązek ponoszenia przez mieszkańców opłaty za odbierane odpady na konto Miasta i Gminy Mordy (gmina zapewni odbiór odpadów powstałych na nieruchomości).
  • odpady zbierane selektywnie będą odbierane taniej niż odpady zmieszane.

Będziemy przekazywać Państwu informacje niezbędne do wdrożenia nowych zasad selektywnego gromadzenia i odbierania odpadów komunalnych na terenie Miasta i Gminy Mordy.

Niedługo rozpoczniemy proces konsultacji nowych zasad odbierania odpadów komunalnych w Mieście i Gminie Mordy wprowadzonych nowelizacją ustawy.

Uchwały dotyczące „rewolucji śmieciowej”  pojawią się wkrótce, dlatego prosimy na bieżąco  śledzić informacje umieszczone na stronie internetowej gminy Mordy.

Opinie i uwagi można przekazywać na adres: ug_mordy@pro.onet.pl

Do pobrania:
Informacja
Plakat
Ulotka

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15