Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Słoneczny jubileusz

Już po raz XV odbył się coroczny festyn „Słoneczne Lato” w Mordach. 3 sierpnia plac przy ośrodku kultury w Mordach zamienił się w teren pełen atrakcji i koncertów.

Na tegoroczną edycję imprezy przybyli przedstawiciele władz województwa mazowieckiego, powiatu siedleckiego oraz Rady Miejskiej w Mordach. Jubileuszowy program festynu przyciągnął wielu mieszkańców Mordów i okolicznych gmin. Część artystyczną rozpoczęła istniejąca od 100 lat Orkiestra Dęta OSP Mordy. Na scenie swoje talenty wokalne, instrumentalne oraz taneczne zaprezentowali uczniowie miejscowych szkół oraz lokalny muzykant Krzysztof Smuniewski. Wystąpiły także grupy działające w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach: ZL „Podlasianki”, ZL „Krzymoszowianki”, Zespół Wokalny z Wyczółek oraz Chór Seniora z Czepielina. Wieczorem sporą publiczność przed sceną zgromadziły koncerty trzech zespołów (Blues Projekt, Route 66, Bayera) oraz zabawa taneczna prowadzona przez DJ Valdiego.

Atrakcji bez liku…
Organizatorzy zapewnili także wiele atrakcji towarzyszących. Odbyły się m. in. konkurs kulinarny „Podlaskie smaki”, loteria fantowa, konkurencje rekreacyjno-sportowe i konkurs ekologiczny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sekcji zapasów z WLKS Siedlce, której trenerką jest Magdalena Bryk. – Wszyscy, którzy przybyli na nasz festyn, mogli uczestniczyć w degustacji potraw tradycyjnych i regionalnych, która wraz z nagrodami na konkurs kulinarny została sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, a zarządza nim Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zaznaczył Mirosław Łukowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. Miłośnicy strzelectwa chętnie wzięli udział w zawodach prowadzonych przez grupę ASG XII Legion. Tradycyjnie nie zabrakło stoisk artystycznych. W tym roku swoje prace prezentowały Krystyna Noszczak, Halina Radzińska oraz Irena Łukasiuk

Wyjątkowy i słoneczny
Po raz pierwszy impreza pod nazwą „Słoneczne Lato” odbyła się 8 sierpnia 1999 r. Tegoroczny festyn był zatem jubileuszowy, ale też wyjątkowy. – Zainteresowanie imprezą miło nas zaskoczyło. W tym roku zmieniliśmy jego lokalizację i uważam to za słuszną decyzję. Z założenia był to festyn, którego miało nie być, zatem bardzo się cieszę, że inicjatywa powiodła się. Poza tym pogoda nas nie zawiodła, a o nią najbardziej się obawiałem ������� poinformował Mirosław Łukowski. Wszystko nie udałoby się, gdyby nie sponsorzy. W tym roku wsparli festyn finansowo i rzeczowo: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Starosta Siedlecki, firma Bozamet Sp. z o. o. z Ujrzanowa, FOLFRUK Sp. z o. o., Bank Spółdzielczy w Łosicach, firma ZELTECH Stanisław Przesmycki w Siedlcach, Zakład Mięsny Mościbrody, firma PUK SERWIS Sp. z o. o. w Siedlcach, KORADEX-PLUS Agnieszka Kosieradzka-Szewczak, Agnieszka Skup z Krzymosz, Tartak Handlowo-Usługowy Henryk Wołos z Wojnowa, PH-U ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, OSM w Siedlcach, kwiaciarnia „Kwiatowe Impresje” w Mordach, Belami Sp. z o. o., piekarnia Jan Zając w Mordach, piekarnia TRADYCYJNA Sławomir Goś w Mordach oraz Stowarzyszenie ‘Naszym Dzieciom”.

Organizatorami XV festynu w Mordach byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach, Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach, Gimnazjum Nr 1 w Mordach, Miejsko-Gminny Zarząd OSPw Mordach oraz Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”. 

Patronat medialny nad imprezą sprawowali: „Życie Siedleckie”, „Echo Katolickie” oraz „Ogłoszeniowa”.

TM

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15