Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

W tym roku odbył się już po raz XIV coroczny festyn „Słoneczne Lato” w Mordach. 30 czerwca plac przy Zespole Oświatowym zamienił się w teren pełen atrakcji.

Największym powodzeniem cieszyło się stoisko z potrawami tradycyjnymi i regionalnymi. Gospodynie z KGW z Wyczółek uczyły wszystkich zainteresowanych sztuki lepienia pierogów. W kulinarnych działaniach chętnie wzięły udział także dzieci. Wiele osób podziwiało pracę gospodyń i proces powstawania pieroga. W degustacji potraw wzięło udział ponad 150 osób. Pierogi były roznoszone po całym festynowym placu. Produkty na potrawy oraz ich degustacja została sfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

W części artystycznej wystąpiły zespoły działające w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach (grupa gitarowa STALOWE STRUNY, grupa tańca nowoczesnego, Zespół Ludowy „Podlasianki”), młodzież szkolna oraz lokalny grajek Wiesław Iwanowski. Specjalny program przygotowała młodzież realizująca projekt „Jestem sobą w tłumie świata” ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RÓWNAĆ SZANSE. Oprócz występów wokalno-instrumentalnych, młodzi przygotowali wystawę swoich zdjęć oraz zaprojektowanych i uszytych przez siebie spódniczek i sukienek. Na zakończenie porwał wszystkich do zabawy Marcin Siegieńczuk, były lider zespołu Toples.

Na stoiskach nie zabrakło lokalnych artystów. Krystyna Halina Noszczak prezentowała ludowe kwiaty z bibuły, Halina Grochowska promowała swoją pierwszą książkę „Pokłon”, zaś Paweł Izdebski ujawnił swoje najnowsze obrazy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska z książkami oraz z loterią fantową. Imprezie po raz pierwszy towarzyszył konkurs na Małą Miss i Małego Mistera. Małą Miss Gminy Mordy została Lena Radzikowska, zaś Tomaszowi Niedziałkowi przypadł zaszczytny tytuł Małego Mistera. W zawodach strzeleckich o puchar Burmistrza Miasta i Gminy I miejsce zajęli: Beata Skwierczyńska (kategoria kobiet) oraz Krzysztof Wojciechowski (kat. mężczyzn). Dużo publiczności zgromadziły pokazy tresury psa policyjnego oraz ratownicze. Z symulatora jazdy na motocyklu korzystali nie tylko dzieci, ale też wielu dorosłych. Dodatkową atrakcją było wesołe miasteczko. -Tegoroczny festyn nie mógłby się odbyć, gdyby nie wsparcie finansowe i rzeczowe sponsorów. Gorące podziękowania należą się Urzędu Marszałkowskiemu w Warszawie, który przekazał niemałą kwotę z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Jest to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – powiedział Jerzy Wąsowski, burmistrz miasta i gminy Mordy. XIV festyn wsparli także: Starosta Siedlecki, FOLDRUK Sp. z o. o. – Marian Borkowski, Zakład Elektrotechniczny ZELTECH Stanisław Przesmycki w Siedlcach, Bank Spółdzielczy w Łosicach, KORADEX-PLUS Agnieszka Kosieradzka-Szewczak, P-HU ARTPOL AGRO Artur Obrępalski, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach, Pieczarkarnia Baj&Kielak w Mordach, LOK Siedlce Jerzy Mandał oraz piekarnia TRADYCYJNA Sławomir Goś. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”, Zespół Oświatowy w Mordach, Gimnazjum Nr 1 w Mordach, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach oraz OSP w Mordach. Imprezie medialnie patronowały redakcje „Echa Katolickiego” oraz „Kulturalnika”. Za rok odbędzie się już jubileuszowy XV festyn.

WWw

Fotorelacja z Festynu.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15