Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach.

W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego. Każdy z uczestników oprócz po polsku, zaśpiewał w języku obcym. Wśród prezentowanych utworów były piosenki po angielsku, włosku i rosyjsku.

Występy gimnazjalistów oceniało jury w składzie: Krzysztof Chromiński, Dorota Todorska, Mirosław Odoszewski oraz Anna Sokolik. Po długich obradach jurorzy wyłonili zwycięzców. I miesjce zdobyła Klaudia Jukowska z gimnazjum w Gręzówce, II miejsce – Milena Możdżonek (gimnazjum w Nowych Iganiach), zaś III pozycję zajął zespół CANTATA z Krzeska-Królowej Niwy. Wyróżnienia otrzymali: Aneta Hryciuk i Mateusz Suduł (Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Huszlewie), Paweł Dębski (Gimnazjum im. J. Piłsudskiego w Mokobodach), Magdalena Iłło (Gimnazjum w Okuniewie), Kamila i Iwona Głuchowskie (Gimnazjum Nr 1 w Mordach) oraz Karolina Duk (Gimnazjum w Wiśniewie). Członkowie jury w swej ocenie zwracali uwagę walory wokalne, interpretacje utworów, kreatywność i twórczość własną uczestników. Ważny był ponadto dobór repertuaru do wieku i możliwości wykonawcy, a także kompozycja i aranżacja. - Poziom wykonań był zróżnicowany, co nie znaczy, że był niski. Wręcz przeciwnie –  dlatego trudno było wyłonić tych najlepszych – powiedział Krzysztof Chromiński, przewodniczący jury.

Zwycięzcy oprócz dyplomów i pucharów wygrali cenne nagrody rzeczowe, m. in. tablety, urządzenia MP4 i Mp3, książki i kosmetyki. Fundatorami nagród byli: ENERGY SUN, Starosta Siedlecki, CHOCO-FRUIT, ORIFLAME SWEDEN oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie dostali pamiątkowe podziękowania.

Głównymi celami Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej w Mordach jest m. in. aktywizacja muzyczna młodzieży, doskonalenie warsztatu wokalnego młodych ludzi czy promocja twórczości uczniów szkół gimnazjalnych. - Chcemy poprzez przegląd poszerzać wśród młodzieży wiedzę o kulturze europejskiej, stworzyć możliwość spotkania gimnazjalistów pochodzących z różnych regionów oraz zwiększać poczucie przynależności młodych ludzi do Unii Europejskiej ��� zaznaczyła Beata Mistrzuk, zastępca dyrektora M-GOK-u.

Tegoroczną imprezę patronatem honorowym objęli: Jarosław Kalinowski – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Siedlecki oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mordy. Medialnie patronowali: Katolickie Radio Podlasie, portal informacyjny podlasie24.pl, „Życie Siedleckie”, „Echo Katolickie”, „Kultura Siedlecka”, „Kulturalnik”, „Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz”, „Głos Węgrowa i okolic”, „Gazeta Łosicka” oraz „Co Słychać?”.

Zdjęcia z imprezy w fotogalerii

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15