Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

W tym roku program obchodów Święta Niepodległości w gminie Mordy był bardzo bogaty. Oprócz mszy św. i akademii były spektakl, projekcja filmu i wieczorny capstrzyk.

 

Główne uroczystości patriotyczne poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny. O godzinie 11.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbyła się specjalna akademia, na którą przybyło ponad 220 osób. Na początek Orkiestra Dęta OSP Mordy zagrała uroczyście hymn narodowy. Następnie dzieci z Zespołu Oświatowego w Mordach pod kierunkiem Katarzyny Marczak i Małgorzaty Pawłowskiej zaprezentowały najpiękniejsze polskie wiersze i pieśni z lat 1914-1918. Kolejnym punktem obchodów była premiera spektaklu pt. „Pożegnanie powstańców” w reż. Łukasza A. Wawryniuka. Ponadto na scenie poezję i pieśni patriotyczne wykonali mieszkańcy gminy: Janina Stańczuk oraz Bogdan Kobyliński. - Akademię zakończył film „Mordy i okolice w walkach narodowo-wyzwoleńczych” przygotowany przez Jerzego Borowskiego. Ukazuje on wiele mało znanych faktów z historii naszej gminy i okolic z początku XX w. - informuje Mirosław Łukowski, burmistrz Mordów.

Druga część obchodów zaczęła się po południu capstrzykiem. Uroczysty przemarsz i koncert Orkiestry Dętej wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców, jak też osób przejeżdżających przez miasto. Na miejscowym Placu Zwycięstwa zebrało się blisko 100 osób. Przy blasku ogniska i latarni ulicznych przez prawie dwie godziny wszyscy wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. - Jestem pozytywnie podbudowany faktem, że tak wielu mieszkańców tak spontanicznie wzięło udział w tych obchodach. Tym bardziej, że nie było żadnych ogłoszeń i informacji o tym, co tego dnia będzie się dziać. Świadczy to o potrzebie organizowania podobnych akcji, które integrują lokalną społeczność. – podkreśla Mirosław Łukowski.

Organizatorami tegorocznych gminnych obchodów 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości byli: Burmistrz Miasta i Gminy Mordy, Ochotnicza Straż Pożarna w Mordach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach oraz Zespół Oświatowy im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach.

Wlw

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15