Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Stowarzyszenie Ośrodek Kultury i Aktywności Lokalnej z Krzeska-Królowej Niwy uzyskało dofinansowanie w wysokości 60.000 zł ze środków krajowego Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Instytucją zarządzającą ASOS jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
               Projekt SOKiAL pt. Magiczna jesień życia jest realizowany we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mordach. Zawiera wiele ciekawych inicjatyw skierowanych do seniorów powyżej 60. roku życia przede wszystkim z terenu gminy Mordy, ale również Gminy Zbuczyn. Czekają na nich cykliczne badania pamięci, warsztaty teatralne i plastyczno-manualne oraz spotkania z aktorem i fizjoterapeutą. By przeciwdziałać e-wykluczeniu, odbędą się warsztaty komputerowe. Jeszcze w tym roku pojadą oni do teatrów i muzeum.
            Na tym nie koniec! Jak zaznaczyła koordynatorka projektu, Beata Mistrzuk, wiodącym kierunkiem działania jest aktywność fizyczna i turystyczno-rekreacyjna osób starszych. Pojadą oni na dwie dwudniowe wycieczki turystyczno-krajoznawcze w odległe zakątki Polski. Będą mogli ponadto integrować się podczas spotkania integracyjnego oraz balu walentynkowo-ostatkowego.
            W konkursie złożyło wnioski 1395 organizacji z całej Polski, z czego tylko 420 uzyskało dotację. Projekt stowarzyszenia z Krzeska zajął 18 miejsce w skali kraju. Tak duże zainteresowanie konkursem z różnych regionów z całej Polski stanowi dowód ogromnych potrzeb i oczekiwań środowiska seniorskiego oraz organizacji działających dla osób starszych. - Byliśmy zaskoczeni, gdy dowiedzieliśmy się, że nasz projekt został pozytywnie oceniony. Ale o wiele większą niespodzianką była tak wysoka pozycja na liście rankingowej. Poza nami w pierwszej dwudziestce są głównie organizacje z dużych miast z terenu Śląska i Wielkopolski. Nasz sukces to efekt kilkuletniej już współpracy z ośrodkiem kultury w Mordach, jak i władzami gminy – powiedział Hubert Pasiak, prezes SOKiAL. Autorami projektu są Beata Mistrzuk oraz Łukasz A. Wawryniuk.
            Uroczyste podsumowanie projektu oraz premiera spektaklu w wykonaniu seniorów odbędzie się w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach. Działania projektu zaczęły się 12 listopada i potrwają do 30 czerwca 2013 r.

RMm

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15