Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Tegoroczna oferta zajęć wakacyjnych w gminie Mordy była bardzo bogata. Z propozycji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk skorzystało ponad 240 dzieci.

Cykl „Wakacje bez nudy!” objął w tym roku miasto Mordy i 7 wsi. Organizatorzy zorganizowali m. in. piknik edukacyjny, zajęcia malarskie i plastyczno-manualne, muzyczne, kulinarne, taneczne czy dni z grami planszowymi. – Małym dzieciom bardzo podobało się malowanie kredą oraz specjalnymi farbami do malowania palcami. Młodzież chętnie uczestniczyła w warsztatach z autoprezentacji i komunikacji – powiedział Łukasz A. Wawryniuk, dyrektor M-GOK-u w Mordach i M-GBP w Mordach. Każdy dzień zajęć  zaczynał się zabawami animacyjno-integracyjnymi, a kończył się malowaniem twarzy. Były też organizowane ogniska dla dzieci oraz zajęcia z bajkoterapii. – Cieszę się, że w zajęciach uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale też te, które przyjechały tu do swoich rodzin na wakacje, a także dzieci z sąsiednich gmin – dodaje dyrektor.

Część zajęć „Wakacje bez nudy!” odbyła się w ramach programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Warsztaty z autoprezentacji i komunikacji poprowadzili pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach.

Patronat medialny nad cyklem tegorocznych „Wakacji bez nudy!” sprawowały redakcje „Echa Katolickiego” oraz „Życia Siedleckiego”.

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15