Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Od października do grudnia bieżącego roku trwała realizacja kolejnego projektu Fundacji DONUM skierowanego do osób starszych „Kultura dla Seniorów”. Uczestnicy obejrzeli sztukę teatralną „Pomalu, a jeszcze raz” wystawianą na nowej scenie CKiS w Siedlcach, uczestniczyli w wycieczce do Żelazowej Woli i Niepokalanowa a także rozwijali umiejętności wokalne i teatralne.

19 grudnia natomiast w Gimnazjum Nr 1 w Mordach spotkała się młodzież gimnazjalna oraz Seniorzy Koła Emerytów i Rencistów aby w przepięknej scenerii wspólnie dzielić się dobrem płynącym z Bożego Narodzenia.

Zamysłem spotkania było wzajemne ubogacenie poprzez Jasełka, kolędy, pastorałki, opowiadanie o bożonarodzeniowych tradycjach i świąteczne stoły. Na scenie we wspólnym dziele przeplatała się młodość i starość.

Gośćmi byli lokalni duszpasterze Ksiądz Proboszcz Jan Jaworski i ksiądz Paweł Bielecki oraz Burmistrz Jerzy Wąsowski z zastępcą Elżbietą Szopką.

Ufam, że przeżycie spotkania bożonarodzeniowego w takim gronie wpłynie na poprawę relacji dwóch skrajnych pokoleń. Przy żłóbku bowiem ważne jest serce, nie lata…

Serdeczne podziękowanie za gościnność składam Pani Dyrektor Annie Daniluk, współrealizatorkom Pani Ewie Kruszyńskiej i Małgorzacie Pasterskiej a także Pani Agacie Chomiuk, Edycie Iwańczuk i Panu Krzysztofowi Danilukowi.

Projekt „Kultura dla Seniorów” uzyskał dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Ewa Elżbieta Jarocka
Prezes Fundacji DONUM

zdjęcia ze spotkania w fotogalerii

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15