Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

To tytuł spektaklu jaki został wystawiony w świetlicy wiejskiej w Radzikowie Wielkim. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach we współpracy z firmą Provident Polska.

W przedstawieniu zagrali aktorzy ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE z Krakowa. Sztuka opowiada o biednej dziewczynie, Zazulce, która szuka domu i pracy. Pewien gospodarz przyjmuję ją na służbę do wypasu kozy, którą kupił niedawno na jarmarku. Zazulka stara się jak może, by zwierzę było najedzone. Jednak koza okłamuje gospodarza, mówiąc mu, iż nie jadła nic i nie piła, a gruba jest bo ,,jeden boczek spuchł od niejedzenia, a drugi spuchł od niepicia”. Gospodarz postanawia wygnać dziewczynę. Jednak piesek Hałasek mówi gospodarzowi, że nie wiadomo czy koza prawdę mówiła. Targany wątpliwościami góral postanawia przebrać się za Zazulkę i dojść prawdy. Po wielu przygodach Kozucha Kłamczucha w końcu zrozumie, że kłamstwo ma krótkie nogi i nie można oszukiwać. Zazulka wraca do gospodarza i wszystko dobrze się kończy.

W niezwykłych przygodach tytułowej bohaterki uczestniczyli aktywnie mali widzowie, którzy byli także przebierani za różne postacie. Przedstawienie nauczyło dzieci ważnych zasad moralnych. Sztukę obejrzało ponad 40 dzieci wraz z rodzicami. - Spektakl odbył się w ramach IV edycji ogólnopolskiego programu "Wokół nas" firmy PROVIDENT. Wcześniej w  jego ramach odbył się m. in. Dzień Rodziny. Autorką projektu, dzięki któremu M-GOK mógł zorganizować wszystkie atrakcje, jest Barbara Burdziłowka-Książczak, doradca klienta firmy PROVIDENT, mieszkanka miasta Mordy – powiedział Łukasz Wawryniuk, dyrektor ośrodka kultury w Mordach. Program „Wokół nas” jest  skierowany do lokalnych społeczności, zwłaszcza tych żyjących w mniejszych miejscowościach. Cel programu jest prosty: żeby żyło się lepiej – bezpieczniej, przyjemniej, bardziej kolorowo.

TM

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15