Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Jednostka OSP w Radzikowie Wielkim została wyposażona w samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO. Został on pozyskany bezpłatnie z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dzięki staraniom Janiny Ewy Orzełowskiej, członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego. Uroczystość przekazania pojazdu odbyła się 2 lutego.

Całość poprzedziła msza św. w miejscowym kościele, po której wszyscy przeszli przed budynek OSP. Tu odbyła się główna część uroczystości. W pełnej oprawie ceremonialej nastąpiło oficjalne przekazanie wozu strażackiego przez Janinę Ewę Orzełowską, Gustawa Mikołajczyka – komendanta wojewódzkiego PSP w Warszawie, Stefana Todorskiego – wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Elżbietę Szopkę – zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Mordy. Poświęcenia pojazdu dokonali ks. kapelan Andrzej Aftyka oraz ks. Wiesław Pinczuk. Auto otrzymało imię „Ewa”. W uroczystości wzięli udział ponadto: Andrzej Celiński – komendant PSP w Siedlcach, przedstawiciele władz Powiatu Siedleckiego, Tomasz Hapunowicz – wójt Gminy Zbuczyn, władze miejskie oraz dyrektorzy instytucji kultury i szkół z terenu gminy Mordy. Razem z druhami z Radzikowa świętowały także zastępy strażaków z sąsiednich miejscowości i gmin. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Mordach.

W bieżącym roku jednostka OSP w Radzikowie Wielkim obchodzi 85. rocznicę istnienia. -Pozyskany wóz strażacki jest wymownym prezentem na ten jubileusz. Wiemy, że teraz mieszkańcy naszej miejscowości i gminy mogą czuć się bezpiecznie i liczyć na naszą pomoc – powiedział Zbigniew Kulikowski, naczelnik OSP w Radzikowie Wielkim.

ŁW

fot. Anna Rucińska

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15