Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Ponad 80 dzieci i młodzieży wzięło udział w cyklu zajęć „Ferie bez nudy!”, którego organizatorem jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Oferta przygotowana dla dzieci była bardzo bogata. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w grach i zabawach animacyjnych i warsztatach z rękodzieła. Te ostatnie prowadziły lokalne artystki ludowe: Krystyna Halina Noszczak i Krystyna Jaroszuk. Starszym dzieciom najbardziej spodobały się zajęcia sportowe i kulinarne. –Dla młodzieży przygotowaliśmy specjalny cykl bezpłatnych warsztatów poprowadzonych przez pracowników Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Siedlcach – dodała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u. Dotyczyły one siły kreatywnego myślenia, odkrywania własnych możliwości i umiejętności, sztuki komunikacji oraz planowania swojego przyszłego zawodu. Dopełnieniem tych zajęć był krótki kurs fryzjerski, prowadzony przez Katarzynę Soszyńską z salonu fryzjerskiego „U Kasi”.

Dużym powodzeniem cieszyły się seanse filmowe oraz dzień z grami planszowymi, który zgromadził osoby w różnym wieku, w tym dorosłych. W ofercie feryjnej ośrodka kultury w Mordach znalazły się ponadto spektakl teatru ART-RE z Krakowa pt. „Pinokio” oraz wycieczka do sali zabaw „Młynek” w Siedlcach. Jak co roku, zwieńczeniem „Ferii bez  nudy!” był bal przebierańców.

W organizacji tegorocznych ferii aktywnie włączyli się wolontariusze z programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach. Obiady dla dzieci i młodzieży na okres zajęć sfinansował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mordach.

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15