Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg














 














Plan Gospodarki Niskoemisyjnej



















Uwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

W dzień św. Floriana, 4 maja, odbyły się w Mordach gminne obchody Dnia Strażaka.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, po której ruszyła defilada ulicami miasta. W tym niecodziennym pochodzie wzięły udział jednostki OSP z gminy Mordy, Orkiestra Dęta OSP Mordy oraz mieszkańcy gminy.

W drugiej części obchodów na placu przy strażnicy odbył się koncert orkiestry dętej oraz wręczenie odznaczeń nadanych przez Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP. Wśród wyróżnionych znalazł się Henryk Gmitrzuk z OSP w Mordach, który otrzymał Złoty Medal "Za Zasługi dla Pożarnictwa". Jest on długoletnim działaczem OSP, członkiem orkiestry dętej i ojcem trzech synów, którzy także są strażakami. Następnie 5 nowych ochotników do służby w straży pożarnej złożyło uroczyste ślubowanie. Wśród nich znaleźli się muzyk orkiestry dętej – kilkunastoletni zaledwie Robert Skolimowski oraz dwie kobiety: Hanna Borzyńska i Małgorzata Stokowska.

Zwieńczeniem obchodów było oficjalne przekazanie sprzętu hydraulicznego do ratownictwa drogowego marki LUKAS dla OSP w Mordach od Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Aktu przekazania dokonał mł. bryg. Waldemar Rostek, zastępca komendanta miejskiego PSP w Siedlcach. – Dziękuję wam, druhowie, że jesteście zawsze w gotowości, by nieść pomoc. Wierzę że sprzęt hydrauliczny będzie pomagał wam ratować ludzkie życie. Mam nadzieję, że będziecie musieli go używać jak najrzadziej – powiedział w swoim przemówieniu Waldemar Rostek. Obchodom Dnia Strażaka towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom”.

Organizatorami tegorocznych uroczystości byli: Zarząd Główny OSP Mordy, Urząd Miasta i Gminy w Mordach, Stowarzyszenie „Naszym Dzieciom” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało „Życie Siedleckie” oraz „Echo Katolickie”.

GT

Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii.

























 











logo strony obywatel





























RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15