Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Jolanta Szymczyk, pracownik Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego – Scena Teatralna Miasta Siedlce, została laureatką II Regionalnego Dyktanda, które zorganizował 28 października Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.

Zwyciężczyni otrzymała dyplom, puchar Mistrza Ortografii Polskiej oraz najnowszy model pióra PARKER. Tekst dyktanda ułożyła językoznawczyni prof. Violetta Machnicka, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Poprawność napisanych tekstów sprawdzała specjalnie powołana Komisja Sprawdzająca złożona z pracowników naukowych IFPiLS: dr Joanna Kuć – językoznawczyni, logopeda, onomasta, dr Beata Walęciuk-Dejneka – literaturoznawczyni, folklorystka, lektorka języka polskiego, glottodydaktyk oraz dr Barbara Stelingowska – literaturoznawczyni, polonistka, glottodydaktyk. W czasie prac komisji uczestnicy wysłuchali wykładu prof. Machnickiej na temat metaforyki drzew w tekstach Bolesława Prusa. Po dyktandzie wszyscy zasiedli do wspólnego obiadu. - Cieszymy się, że Regionalne Dyktando przyciąga coraz więcej pracowników kultury i bibliotek. To znakomita okazja nie tylko do sprawdzenia się w polskiej ortografii, ale też wspólna wymiana doświadczeń i integracja – powiedziała Beata Prokurat, zastępca dyrektora M-GOK-u.

II Regionalne Dyktando było skierowane do pracowników kultury i bibliotek z powiatów: siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, węgrowskiego, sokołowskiego, mińskiego, łukowskiego oraz garwolińskiego. Odbyło się ono w ramach projektu „Ku chwale polszczyzny”, który został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

ŁW

 

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15