Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Pod koniec sierpnia w parafii św. Jana Chrzciciela w Radzikowie Wielkim odbyły się dożynki parafialne. Co roku przygotowuje je inna miejscowość. W tym roku zadanie to przypadło mieszkańcom Piór Wielkich.

W przygotowania licznie włączyli się mieszkańcy wsi. Nie sposób tu wymienić wszystkich, ale z pewnością należy podkreślić rolę starostów: Karoliny i Łukasza Soszyńskich. Dożynki rozpoczęły się wyjazdem korowodu dożynkowego z Piór do Radzikowa na mszę św.  W południe rozpoczęła się msza św. podczas której przed ołtarzem zostały złożone i poświęcone tegoroczne plony polskiej ziemi. Ks. proboszcz Wiesław Pińczuk powitał gościa honorowego – ks. kanonika Sławomira Kapitana, dyrektora Katolickiego Radia Podlasie.

- Dzisiejszą uroczystością staramy się uhonorować ciężką pracę rolników, sadowników, ogrodników i tych wszystkich, którzy dostarczają nam żywność, bez której nie byłoby życia. Dlatego ze szczególnym szacunkiem pochylamy się nad ich pracą. Wyrażamy im głęboką i szczerą wdzięczność - zaznaczył Jerzy Gąska, mieszkaniec Piór. Po uroczystej mszy św. wszyscy zebrani udali się na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Sprzyjała temu piękna słoneczna pogoda. Była to jednocześnie doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności, która połączyła ze sobą trzy pokolenia. Najmłodszym uczestnikiem był półtoraroczny Miłosz, zaś najstarszym – 86-letnia Amelia Izdebska.

Tegoroczne dożynki pokazały, że warto co roku  razem świętować po całorocznej i trudnej pracy.

Justyna Kędziora

Autorka zdjęć: Justyna Kędziora

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15