Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 


Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych "Bezpiecznie na wsi".

W bieżącym roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza I edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych pn. "Bezpiecznie na wsi".

Honorowy patronat nad Konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki, zaś patronat medialny sprawuje dwutygodnik ,,AGRO SERWIS”.

Konkurs przebiegać będzie we współorganizacji z Dyrekcjami Szkół Podstawowych, Urzędami Gmin i udziałem lokalnych mediów, które zgłoszą swój akces w powyższym przedsięwzięciu. Liczymy również, iż do udziału we współorganizacji konkursu dołączą instytucje, organizacje oraz przedsiębiorstwa działające na rzecz poprawy pracy w rolnictwie.

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą w gospodarstwie rolnym, a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż tematyka bezpieczeństwa dzieci jest bardzo ważna. Zasady bezpieczeństwa dotyczące pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym powinny być wpajane dzieciom już od najmłodszych lat zarówno w czasie nauczania, jak i na każdym etapie życia codziennego. Stąd też kolejna inicjatywa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego związana z propagowaniem idei bezpieczeństwa na wsi wśród jej najmłodszych mieszkańców.

Na terenie Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie i podległych mu placówek terenowych, Konkurs przebiega w 3 etapach: gminnym, PT KRUS i wojewódzkim. Uczestnikami organizowanego konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych klas

0-VI, w dwóch kategoriach wiekowych (I grupa: klasy 0-III, II grupa: klasy IV-VI).

Zgłoszenia do Konkursu dokonuje szkoła do dnia 23 marca br.

Zadaniem dziecka, uczestnika Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na papierze formatu A3 w dowolnej technice, o tematyce związanej z bezpieczeństwem w środowisku wiejskim.

Nagrody rzeczowe otrzyma trzech laureatów etapów I, II i III. Prace plastyczne laureatów trzech pierwszych miejsc etapu wojewódzkiego z  każdej kategorii wiekowej niniejszego konkursu wezmą udział w etapie centralnym Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego pn. ,,Bezpiecznie na wsi”.

Szczegółowe informacje o organizacji Konkursu można uzyskać w OR KRUS w Warszawie oraz w placówkach terenowych KRUS na Mazowszu.

Regulamin konkursu

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15