Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg


 

Plan Gospodarki NiskoemisyjnejUwaga!! Zmiana numeru rachunku bankowego do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi! Od dnia 1 stycznia 2020 r. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić na nowy rachunek bankowy Miasta i Gminy Mordy o numerze 21 8038 0007 0042 2756 2000 0440 Bank Spółdzielczy w Łosicach, o/Mordy.

 

Pokolenia spotkały się przy wigilijnym stole

     Tradycją w Mordach jest coroczne spotkanie opłatkowe dla Seniorów. W tym roku jego organizatorem była dyrektor Gimnazjum  Nr 1 w Mordach oraz młodzież. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez szkołę rządowego programu Bezpieczna+.

     W wigilii dla Seniorów uczestniczyło ponad 150 osób. Stanowili je członkowie Kół Seniora z Mordów, Wyczółek, Krzymosz, Klimont, Radzikowa i Czepielina. W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych: sekretarz Miasta i Gminy Mordy Mirosław Łukowski, radne Rady Miejskiej w Mordach: Ewa Jarocka, Kazimiera Pogorzelska, Katarzyna Kotowska oraz zaproszeni goście: Adam Skup – dyrektor siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach, Andrzej Pietrulewicz – kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mordach, Jarosław Gmitrzuk – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej, Krystyna Zarzecka – dyrektor Szkoły Ponadgimnazjalnej w Mordach, Łukasz Wawryniuk – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz rodzice.

     W trakcie spotkania uczennice gimnazjum zaprezentowały piękne stroje ludowe, które zostały wykonane w trakcie zajęć kroju i szycia podczas realizowanego programu. Ponadto młodzież przedstawiła bożonarodzeniowy teatr cieni o Narodzeniu Pańskim.

     W szkole podtrzymywane są relacje międzypokoleniowe, a najlepszym tego dowodem jest dzisiejsza uroczystość, którą przygotowała młodzież pod opieką nauczycieli: p. Jolanty Stańczuk i p. Ewy Kruszyńskiej. Realizacja programu pozwoliła na organizację ciekawych zajęć i spotkań, których celem było kształtowanie postaw i nawyków bezpiecznych zachowań, aktywna postawa, wolontariat, zagospodarowanie czasu wolnego, otwartość, pozytywny klimat szkoły i podtrzymywanie relacji międzypokoleniowych – zwróciła uwagę podczas spotkania dyrektor gimnazjum Katarzyna Tarasiuk.

     Warto podkreślić, że uczniowie przybyli na spotkanie opłatkowe to wolontariusze. Nasza młodzież bardzo chętnie uczestniczy w różnych akcjach, gdzie szerzona jest idea wolontariatu i są popularyzowane pozytywne postawy. Dzięki uczestnictwu w programie uczniowie, angażowali się w pracę na rzecz innych osób lub instytucji i przede wszystkim bezpiecznie spędzali czas wolny – podsumowała dyrektor Katarzyna Tarasiuk.

     Po występach młodzieży i życzeniach od władz samorządowych oraz przybyłych gości wszyscy połamali się opłatkiem, po czym zasiedli przy wigilijnym stole. Zwieńczeniem spotkania było wspólne kolędowanie. Ze specjalnym programem kolędowym wystąpiły zespoły ludowe (Podlasianki i Krzymoszowianki), zespół Złote Kłosy oraz Chór Seniora z Czepielina. Uczestnicy na koniec raz jeszcze skierowali podziękowania w stronę młodzieży - wolontariuszy za przygotowanie wspaniałej uroczystości.

 

 

 

 

 logo strony obywatel

RSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02mailto:sekretariat@mordy.pl
fax 25-641-51-15