Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Statut
Przetargi
Uchwały
Jak załatwić sprawę?
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
Bezpieczna Gmina
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
ZEAS
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportowe
TPMArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
logo niskoemisyjna 
Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

Ostrzeżenia o nawałnicach, powodzi czy innych zdarzeniach mogących zagrażać naszemu życiu lub zdrowiu od 1 stycznia 2015 roku możemy zobaczyć w telefonach komórkowych (smartfonach) i na ekranie telewizorów. Umożliwia to Regionalny System Ostrzegania (RSO).


Komunikaty dotyczące różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach tworzone będą przez wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego. Pojawiać się będą najpierw na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, a następnie w telewizji (TVP Regionalna – telegazeta od str. 430, platforma hybrydowa, napisy DVB) i aplikacjach mobilnych (systemy operacyjne Android, iOS, WindowsPhone).

Na ekranie telewizora ostrzeżenia pojawiają się w formie napisów. W zwięzły sposób informują i odsyłają do szczegółów np. umieszczonych na konkretnej stronie telegazety. W telewizorach dostosowanych do potrzeb telewizji hybrydowej (czyli łączącej telewizję z internetem) istnieje możliwość przejścia na stronę oferującą np. filmową informację dotyczącą zagrożenia. Od 1 lipca 2015 r. RSO obejmuje wszystkie kanały TVP nadawane w naziemnej telewizji cyfrowej.

Dla telefonów komórkowych dostępna jest bezpłatna aplikacja, którą można wyszukać w sklepach z aplikacjami wpisując słowa kluczowe „RSO” lub „Regionalny System Ostrzegania”.

Aplikacja telefoniczna zaopatrzona została również w część zawierającą poradniki postepowania w sytuacjach kryzysowych. W części dla kierowców pojawiają się informacje drogowe. Już wkrótce w aplikacji na telefony komórkowe pojawi się opcja „push”, dzięki której powiadomienia z ostrzeżeniami będą się pojawiały na telefonach bez konieczności „wchodzenia” w aplikację. Aktualnie trwają prace nad uruchomieniem systemu wysyłania ostrzeżeń za pomocą SMS-ów.

źródło:  https://mazowieckie.pl/

 


RSO logo


Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15