Urząd Miasta i Gminy
Aktualności
Władze
Rada Miejska
Referaty
Jak załatwić sprawę?
Przetargi
KontaktMiasto i Gmina Mordy
O Mieście i Gminie
Historia
Fotogaleria
SołectwaJednostki Gminne
ZGK
MGOK
Biblioteka
MGOPS
MGKRPA
Szkoły i przedszkolaInstytucje
Policja
Kościoły i parafie
OSP
Banki
PocztaStowarzyszenia
Kluby sportoweArchiwum
2010
2011
2012
2013
2014
2015
poradnik.jpg

plan gospodarki jpg

 

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Burmistrz Miasta i Gminy Mordy przypomina o terminowym wnoszeniu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie do 15 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Wpłaty można dokonać w kasie urzędu lub na rachunek bankowy.

 

 Podsumowali rok

W ostatnią środę czerwca odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach podsumowanie roku kulturalno-oświatowego 2015-2016. Był to czas do wyróżnień i podziękowań.

Imprezę rozpoczął dyrektor M-GOK-u, który przedstawił sekcje, grupy i zespoły istniejące w minionym roku. W zakresie tańca działały 3 grupy tańca nowoczesnego INDIGO DANCE ART, które skupiały prawie 60 dzieci i młodzieży, sekcja gimnastyki tanecznej. W dziedzinie teatru funkcjonowały: Dziecięca Grupa Teatralna SKRZATY, 2 grupy teatru obrzędowego („Klimontowianki” i „Podlasianki”) grupa ADULTUS oraz kabaret KOZIARY. W sferze edukacji filmowej odbywały się projekcje w ramach Klubu Miłośników Filmu, Młodzieżowego Klubu Filmowego oraz Filmowych Poranków dla Najmłodszych. W zakresie edukacji muzycznej działały 2 grupy gitarowe, Młodzieżowa Grupa Gitarowa STALOWE STRUNY, próby Chóru Seniora z Czepielina oraz zespołu ZŁOTE KŁOSY. W dziedzinie plastyki istniała sekcja plastyczno-manualna oraz modelarstwa papierowego. W ramach bardzo rozbudowanej sekcji etnograficznej (folklorystycznej) funkcjonowały zespoły ludowe („Podlasianki” i „Krzymoszowianki”), grupy teatru obrzędowego, dziecięcy zespół ludowy oraz Klub Rękodzieła. Kobiety w średnim wieku mogły spotykać się podczas Klubu Młodej Mamy, zajęć z pilatesu i Klubu Kobiety 40+. – Mieszkańcy naszej gminy uczęszczali także na zajęcia językowe z j. angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego – powiedział dyrektor. Ponadto młodzież mogła skorzystać z Klubu Komputerowego, Klubu Karcianego oraz ping-ponga. Z kolei seniorzy mogli działać w ramach 6 kół seniora (w Klimontach, Wyczółkach, Krzymoszach, Radzikowie, Mordach i Czepielinie). – We wrześniu odbędzie się kolejny nabór do sekcji, grup i zespołów, zarówno do tych już istniejących, jak i nowo powstających – dodał Ł. Wawryniuk. Głos z ramienia samorządu zabrał także sekretarz Miasta i Gminy Mordy Mirosław Łukowski. Zwrócił on uwagę na bogactwo oferty kulturalnej oraz gratulował sukcesów.

W drugiej części programu scena należała do dzieci i młodzieży. Widzowie obejrzeli spektakl „Kopciuszek. Wersja współczesna” oraz układy tancerzy, którzy zdobyli złote puchary podczas I Wewnętrznego Turnieju Tańca Nowoczesnego INDIGO DANCE ART Mordy 2016. Następnie uczestnicy grup otrzymali certyfikaty, zaś rodzice podziękowania za pomoc w działaniach M-GOK-u. Na zakończenie zostały przedstawione największe osiągniecia poszczególnych grup. W podziękowaniu za włożony trud krzewienia kultury dla Kai Łuczak – choreografki i instruktorki grup tanecznych i pilatesu, dyrektor wraz z dziećmi wręczyli jej duży bukiet róż, złożonych z ponad 40 kwiatów. – Jest tu tyle róż, ile dzieci uczęszczało na pani zajęcia – podsumował życzenia dyrektor M-GOK-u.

Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

 

 

 

 

 

 

 
logo strony obywatelRSO logo

stat4u
 Statystyki

Gmina na Facebooku
logo facebooka

Urząd Miasta i Gminy
w Mordach
ul. Kilińskiego 9
08-140 Mordy
tel. 25-641-54-02
fax 25-641-51-15